با ساماندهي جديد كتابخانه کانون وکلای دادگستری کرمان و ديجيتالي شدن سيستم آن، امكان دسترسي به 2 هزار و هشتصد جلد كتاب و نشریه بر اساس اصول و استانداردهای بین‌المللی فراهم گرديد.

 

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، در راستای آماده‌سازی و منظم کردن کتابخانه این کانون، ساماندهی و رده بندی بر اساس نظم منطقی کتابخانه تخصصی 2 هزار و هشتصد جلدی انجام گردید و آماده ارائه خدمات به وکلا، دانشجویان و علاقه مندان است.

کانون وکلای دادگستری کرمان با توجه به نیاز و حجم کتب موجود در کتابخانه و همچنین با ارزیابی صرفه اقتصادی، اقدام به رصد کلیه نرم‌افزارهای موجود در بازار نمود و پس از بررسی رزومه و سابقه شرکت‌های فعال، شرکت نرم‌افزاری معتبری را انتخاب و نسخه‌ای از این نرم‌افزار را برای ساماندهی کتابخانه خود تهیه کرد.

با توجه به شرایط حاکم بر کتب حقوقی همچون اهمیت به روز بودن محتوای این کتب و توجه به چاپ‌های مختلف به لحاظ تغییر در محتوای آن‌ها با دقت بیشتری ساماندهی صورت گرفت و با توجه به پویایی علم حقوق و فقه، با در نظر گرفتن تاریخ نشر آن‌ها، در آخرین ردیف برچسب‌های تهیه شده، تاریخ انتشار کتاب نیز درج شد تا کار بازیابی کتاب برای کتابدار و مراجعه کننده تسهیل گردد.

منابع موجود در کتابخانه دارای محتوایی ارزشمند در حوزه های مختلف هستند و رده‌های مربوط به موضوعات حقوقی و زیر شاخه‌های این حوزه را پوشش داده‌اند که می‌توانند از سوی وکلا مورد بهره برداری قرار گیرند و علاوه بر تأمین نیازهای اولیه مراجعین، نیازهای تخصصی‌تر را نیز پاسخگو باشند.

با توجه به اهمیت ترويج گسترش فرهنگ كتاب و كتابخوانی و رفع نیازهای وکلای محترم برای دسترسی به کتب تخصصی، تلاش های بی‌وقفه برای جمع آوری و ساماندهی منابع ارزشمند موجود در کانون وکلای دادگستری، پویایی محتوا و غنی سازی بیشتر مخزن این کتابخانه نیز در دستور کار قرار گرفته است.

لازم به ذکر است وکلا و کارآموزان محترم می‌توانند جهت عضویت در کتابخانه و امانت کتب آن (روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 14:30-8) به مسئول کتابخانه سرکارخانم اسماعیلی مراجعه نمایند.

 

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان