به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمان، حجت الاسلام محمدامیر ابراهیمی پیش از ظهر امروز در مراسم شصت و نهمین سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری اظهار داشت: تعامل و همکاری بین مجموعه قضایی و وکلای استان کرمان در حد اعلی است و همه وظیفه داریم قانونمداری را در جامعه نهادینه کنیم.

رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب کرمان افزود: علی رغم ورودی زیاد پرونده به دادگستری، تعداد وکلای پرونده ها بسیار کم است و به جای اینکه ۱۰ درصد پرونده ها وکیل داشته باشند باید به بیش از ۹۰ درصد برسیم و هیئت مدیره کانون باید راهکار
های این مسئله را پیدا و محقق کنند.

ابراهیمی تصریح کرد: در پرونده ای که وکیل دارد، قاضی برای رسیدن به عدالت راحت تر است زیرا زبان حقوقی یکدیگر را می فهمند و استدلال ها برای صدور رای متقن و قابل اعتماد واجرای عدالت خیلی بیشتر است.

رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب کرمان گفت: یکی از مشکلات مردم در عدم استفاده از وکیل، مسائل مادی است و یک راهکار این است که مشاوره دادن را به حداقل دستمزد برسانیم.

وی افزود: کانون های وکلا در این جهت در معاضدت همکاری لازم را انجام داده اند و اکنون وکلا در دفاتر خدمات الکترونیک قضائی و دادگاه ها حضور دارند.

ابراهیمی خطاب به وکلا بیان کرد: باید در برخی موارد پرونده ها به ویژه دادگاه خانواده احتیاط لازم را داشته و آبروی افراد به راحتی به باد نرود. همچنین باید در تعیین حق الوکاله انصاف رعایت شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: باید علم حقوقی جامعه ما به سطحی برسد که مردم خود به خود سراغ وکلا بیایند.

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان با تاکید بر به کارگیری شیوه های حل اختلاف از سوی وکلا گفت: ورودی پرونده به دادگستری در حد انفجار است و باید وکلا با داوری، صلح و سازش و هر طریق میان بر در رسیدن مردم به حقشان، آنها را از ارجاع به دادگستری منع کنند.